• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/nizamialemhareketi/
  • https://twitter.com/AlemHareketi
Türk İslam Birliği

Devletimizin Yanındayız.

68 ilde 12 ülkede teşkilatlanan Nizam-ı Alem Gençlik Hareketi Derneğinin teşkilat İşler Başkanı Uğur Alp TİRYAKİ teşkilatlanma çalışmaları devam ediyor dedi.

Nizamı-ı Alem Gençlik Hareketi Teşkilat İşleri Başkanı Uğur Alp Tiryaki bu memlekette taş üstüne taş koyan herkesin yanında yer alacaklarını ifade etti ve konuşmasına devamla; 11 ay önce milli insanların bir araya gelerek kurulan Nizam-ı Alem Gençlik Hareketi Derneğimiz Ülkemizin doğusundan batısına tüm ülke, il başkanlarımızla teşkilatlanarak  68 İl, 12 Ülkede var olan bir Sivil Toplum Kuruluşudur. Çalışmalarına aralıksız devam etmektedir. Görev almış tüm Başkanlar olarak ilk günden itibaren bizler kendimizi kibirden arınmış, gururumuzu ise hiçe sayarak, sadece duruşumuz ve onurumuzla halkımızın ve Ümmetin birer hizmetkârı olarak görmekteyiz. Hasbünallah ‘’Allah bize yeter” diyerek çıktığımız bu kutsal yolda, Din, dil, renk, mezhep, siyasi görüş ayırmaksızın, birleştirici olup ötekileştirmeden ümmet bilincini oluşturmak ve yaşatmak gayesi içerisindeyiz. Ülke menfaatinin her zaman şahsi menfaatlerimizin önünde olması gerektiği inancıyla hareket ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz İnşaallah. Derneğimiz de bugüne kadar atanan tüm Başkanlarımız titizlikle seçilmiş vatan sevdalılarıdır. Bugünden sonra da aynı olacaktır İnşaallah. Rabbime hamdolsun ki, bugüne kadar içimizden bir tek kişi bile fetöcü çıkmadı. Bu da Derneğimizin ayrı bir gururudur.

Nizam-ı Alem Gençlik Hareketi Derneğimiz ’in misyon ve amaçlarını kısaca belirtmek isterim. Günümüzdeki nesillere bakıldığında çoğunluğunun bir misyonu olmadığı görülmekle beraber aslında bugünkü neslimizin tam da Nizam-ı Alem Ülkücüsü misyonu gibi bir misyona sahip olması gerektiği ve buna ihtiyaç olduğu aşikârdır. Bu sebeple gelecekteki neslimiz Milli Şairimiz Mehmet Akif gibi, Fatih Sultan Mehmet gibi nesiller olmalı.  İstanbul’u fetheden ve Yeni Çağın başlamasını sağlayan Fatih Sultan Mehmet Han İstanbul’u fethettiğinde 19 yaşındaydı ancak, Arapça, Farsça, Yunanca, Latince ve İbranice gibi 5 yabancı dil biliyordu. Dolayısıyla, Şeyh. Edebali gibi son nefesine kadar HAK’KI haykırmak, vatanına sadık, davasında kararlı bir nesile sahip olmak zamane müşriklerine dur diyebilmek, Peygamberimizi (SAV) bağrına basan Ensar olmak ve Ülkemizin her devirde içinde bulunduğu zamanı anlayıp doğru yorumlamak biz; Nizam-ı Alem Gençlik Hareketi Derneği Başkanlarının en öncelikli arzusudur.

Bu ülkenin hiçbir gencinin heba olmasına, yitip gitmesine gönlüm razı değildir. Belli mahfillerin taklitçiliğini aydın olmak sananlar var, bir tarafta bu ülkenin gençlerinin geleceği için canını siper edenler, diğer tarafta gençleri kör ideolojilerine kurban edenler vardır” Velhasıl gönlümüz Şehit Muhsin Yazıcıoğlunda. Bu memlekette taş üstüne taş koyan herkesin yanında olmayı şiar edinmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz. Biz de buradan yola çıkarak Nizam-ı Alem Ülkücüsü Nesli’ni yetiştirmek. Nizam-ı Alem Gençlik Hareketi Derneği olarak çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz İnşaallah.”dedi.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1162 kez okundu

Yorumlar

     19/09/2017 09:40

Ağzına sağlık başkan gayet güzel ve anlaşılır şekilde davamızı anlatmışsın.
Mahmut Bakır